Wielkie przeszklenia, czyli okno panoramiczne

root_1251 0

Tak, okno panoramiczne jest koniecznością, jeśli chodzi o domy pasywne. W przypadku domów tradycyjnych, można pod uwagę wziąć zakup tak wielkiego przeszklenia, które pomaga uzyskać imponujący efekt wizualny.

Okno panoramiczne – rodzaje

Mając na myśli tak duże przeszklenia, warto dowiedzieć się, jakie są ich rodzaje. Dzięki temu będzie można dowiedzieć się, które okno panoramiczne faktycznie warto zakupić do domu. Do wyboru są:

  • fixy – stałe okna, dzięki którym można stworzyć nie tylko przeszklone ściany, ale również całe elewacje. Nie można ich otwierać. Są tanie, ale posiadają one bardzo dobre parametry techniczne, dzięki czemu ciepło nie ucieka z domu. Zalecane tylko i wyłącznie na parter, dzięki czemu nikt nie będzie miał problemu z ich umyciem.
  • uchylno – rozwierne – standardowe okna balkonowe, ale w dużej wersji. Również można spotkać tanie modele. Ich minusem jest to, że po całkowitym otwarciu, drzwi zachodzą na pokój, odbierając poniekąd możliwość swobodnej aranżacji. 
  • przesuwne – do wyboru są systemy HST lub PSK. Pierwsze mają mechanizm podnoszono-przesuwny. Drugie wyposażone są w mechanizm uchylno-przesuwny. Obydwa rodzaje pasują do budynków nowoczesnych. Ich minusem jest wysoka cena. Zaletą jest brak wysokiego progu. Ciężkie w swojej konstrukcji, nie sprawiają żadnego problemu podczas użytkowania. 

Które z tych okien wybrać? Wszystko tak naprawdę zależne jest od całościowej charakterystyki budynku i indywidualnych preferencji użytkownika. Tak, nie można zapomnieć również o posiadanych zasobach finansowych. 

 

Tags: