Publikacje

URZĄDZAMY MAŁĄ KUCHNIĘ

Kuchnia jest dla wielu osób królestwem, a gotowanie coraz rzadziej postrzegane jest jako obowiązek, a coraz częściej jako sposób na relaks, a nawet jako pasję. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób chce, aby ich kuchnia była piękna i w pełni funkcjonalna. Niestety nie każdy posiada na tyle dużo miejsca, a ich kuchnie sa niewielkie. To oczywiście utrudnia zadanie, ponieważ jeśli postawimy na funkcjonalność, kuchnia nie będzie wyglądała imponująco, a jeśli użyjemy tradycyjnych ozdób które postawimy na blatach i szafkach, wówczas w kuchni będzie mniej miejsca, przez co nie będzie ona tak praktyczna jak powinna. Na szczęście jest złoty środek, czyli rozwiązanie, które nie tylko pozwoli nam ozdobić kuchnię, ale także nie zajmie dodatkowego miejsca i co ważne – jest niedrogie, a w przypadku niektórych osób jest zupełnie darmowe. O czym mowa?

 

PIĘKNE AKCESORIA

 

Pozbądźmy się z kuchni niepotrzebnych ozdób, które tylko zajmują miejsce, a następnie zajrzyjmy do szafek i szuflad. Znajdziemy w nich różnorodny sprzęt i akcesoria kuchenne których używamy na co dzień, ale czy przeszło nam kiedyś przez myśl, by użyć ich jako ozdób? W końcu producenci stawiają nie tylko na użyteczność konkretnego sprzętu, ale także na jego estetykę, która ma zachęcić klienta do wybrania tego konkretnego produktu. Skoro podczas zakupów estetyka kusi nas do wyboru, to dlaczego później cały sprzęt chowamy do szafek. Wybierając cześć z niego i eksponując go na blatach i szafkach, znajdziemy sposób na to by bardzo szybko i skutecznie ozdobić kuchnię. Możemy zacząć od drobiazgów, takich jak młynki do przypraw. Znajdziemy sporo pięknie wyglądających egzemplarzy wykonanych z drewna, których wyeksponowanie sprawi, że kuchnia stanie się cieplejsza i bardziej naturalna.

Sprzęty kuchenne możemy łączyć w zestawy, na przykład poprzez wybranie niewielkiego, zamykanego szczelnie słoika, w którym będziemy przechowywać pieprz, który posłuży nam do zmielenia w młynkach. Ustawiając taki słoik obok młynków stworzymy oryginalny zestaw, który nie tylko będzie ładnie wyglądał, ale także ułatwi nam działanie w kuchni. Skoro mowa o pojemnikach do przechowywania żywności to warto wspomnieć także o dużych, wysokich słojach, które służą do przechowywania suchych produktów takich jak ryż, kasza czy makaron. Zamiast jednak wsypywać je tak po prostu, możemy układać kaszę warstwowo, od najrzadszej do najgrubszej. W ten sposób stworzymy bardzo ciekawy efekt, a pojemnik z tak przygotowaną kaszą będzie wyglądał pięknie. W innym pojemniku możemy umieścić różnokolorowy makaron, lub pójść o krok dalej i wypełnić go mieszanką suszonych warzyw, które doskonale sprawdzą się jako dodatek do zup czy sosów. Oba pojemniki dodadzą naszej kuchni sporo kolorów, a dodatkowo pokażą, że jesteśmy świetnie przygotowani i nie lubimy nudy w kuchni. Warto wykorzystywać także sprzęt którego używamy najczęściej, na przykład patelnie teflonowe. Przypomnijmy sobie moment w którym je kupowaliśmy.

Czy przypadkiem nie wisiały one na specjalnych wieszakach? Po to w rękojeściach patelni producenci umieszczają otwory, aby można było lepiej je wyeksponować, jednak eksponowanie nie jest zarezerwowane tylko dla sklepów. Sami również możemy podwiesić patelnię pod szafką, a w tym celu wystarczy wkręcić w ścianę zwykły kołek. Innym często używanym sprzętem o sporych walorach estetycznych jest zwykły garnek emaliowany. Emalia jest powłoką, która zabezpiecza stal przed przedostawaniem się z niej substancji chemicznych do wody i potraw, lecz pokrywa ona garnek także z zewnątrz, co pozwala na umieszczanie na garnkach różnorodnych wzorów. Wystarczy umieścić na blacie lub kuchence kilka takich garnków by posłużyły nam jako ozdoba, a jeśli dodatkowo wybierzemy je według wzorów tematycznych, na przykład przedstawiających kwiaty, wówczas zestaw będzie jeszcze lepszy.

 

PIĘKNO TKWI W PROSTOCIE

 

Takie rozwiązanie jest banalnie proste i pozwolić sobie na nie może każdy, ponieważ wszyscy posiadamy różnorodny sprzęt kuchenny. Urządzając kuchnię w taki sposób, nie tylko ją upiększymy, ale także sprawimy, że będzie ona bardziej funkcjonalna, ponieważ od tego czasu nie będziemy musieli szukać sprzętu kuchennego w szafkach, bowiem będziemy go mieli zawsze pod ręką. Dodatkową zaletą jest także to, że kuchnia nie będzie miała mniejszej przestrzeni, ponieważ sprzęt zastąpi typowe dekoracje. Oznacza to, że bardzo tanim kosztem lub nawet za darmo udekorujemy kuchnię, nie zajmiemy w niej miejsca, a to wszystko w bardzo łatwy i szybki sposób.

 

 

 

https://hanza.edu.pl/jak-sprawic-aby-nasz-sklep-byl-widoczny-dla-kupujacych-w-sieci/ https://perfect-meble.pl http://magicflvacation.com/wordpress-twoja-wlasna-strona/