Ubezpieczenie szkolne – odpowiadamy na najważniejsze pytania

root_1251 0

Przezorni rodzice często decydują się na zakup ubezpieczenia szkolnego. Dzięki polisie nieszczęśliwy wypadek nie musi zawarzyć na losie pociechy. Otrzymane środki mogą okazać się szansą na powrót do zdrowia i poradzenie sobie z konsekwencjami przykrego zdarzenia. Co każdy opiekun powinien wiedzieć o takiej polisie? Sprawdź!

Jaką ochronę zapewnia ubezpieczenie szkolne?

Ubezpieczenie szkolne jest polisą NNW, czyli następstw nieszczęśliwych wypadków. Polisa kompleksowo chroni pociechę przed skutkami zdarzeń losowych. Standardowo ubezpieczyciel zobowiązuje się do wypłaty świadczenia, jeśli dziecko stanie się ofiarą nieszczęśliwego wypadku skutkującego uszkodzeniem ciała lub śmiercią. Ubezpieczenie szkolne to szybka, realna pomoc finansowa, która może zostać przeznaczona na zakup leków, pobyt w specjalistycznej placówce czy skorzystanie z pomocy psychologicznej. Firmy ubezpieczeniowe wychodzą naprzeciw zmieniającym się potrzebom, oferując wsparcie na wypadek utraty konta w mediach społecznościowych czy cybermobbingu.

Czy polisa obowiązuje również w wakacje i dni wolne?

Umowa z ubezpieczycielem podpisywana jest standardowo na rok. NNW szkolne zapewnia kompleksową ochronę przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Oznacza to, że ubezpieczone dziecko jest chronione również w czasie wolnym od zajęć, w weekendy, święta czy wakacje.

Czy kupno polisy jest obowiązkowe?

Kupno NNW szkolnego jest dobrowolną decyzją każdego opiekuna. Rodzic może skorzystać z oferty ubezpieczenia zbiorowego oferowanego przez szkołę albo samodzielnie wybrać polisę, a następnie prywatnie ubezpieczyć swoje dziecko.

Tags: