Spokojne miejsce na wakacje w Turcji

root_1251 0

Nikogo nie trzeba przekonywać, że turystyka w Turcji stoi na wysokim poziomie. Można zaobserwować, że systematycznie pojawia się więcej ofert wypoczynku. I to nie tylko w największych i najbardziej znanych miejscowościach. Oczywiście ofert jest w rejonach i miejscowościach takich jak Alanya, Fethie, Side. Turcja jednak ma także mniejsze miejscowości. Bardzo często znajdują się one w bezpośredniej bliskości dużych miejscowości turystycznych. Mają doskonale przygotowaną bogatą ofertę usług turystycznych. Jedną z takich miejscowości, która przeżywa ostatnimi czasy rozkwit jest Turkler (Türkler)

Baza wypoczynkowa w Turkler

Nikogo nie trzeba przekonywać, że baza wypoczynkowa jest tutaj bardzo dobrze przygotowana. Jest wiele różnych hoteli, które zadowolą każdego. Znaleźć można w tej miejscowości niewielkie hotele, czasem nawet hotele butikowe. Są też dostępne luksusowe hotele, które należą do największych sieci. Mają po kilka basenów i mogą przyjmować naprawdę wielu turystów. Każdy znajdzie coś na swoją kieszeń, zwłaszcza, że z racji tego, iż musi konkurować z Alanyą, która leży niedaleko, ceny są niższe niż w tym bardziej znanym kurorcie.

Dlaczego właśnie Turkler?

Jest to niewielkie, tureckie miasto. Znajduje się ono na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Należy do prowincji Antalya i jak już wspomnieliśmy, leży niedaleko Alanyi. Znajduje się niecałe 18 kilometrów od jej centrum. Mieszka tutaj około 26 tysięcy mieszkańców. Z racjo położenia, w miasteczku tym intensywnie rozwija się turystyka. Według danych, to właśnie usługi dla turystów są główną gałęzią gospodarczą miasta. Wraz z rozwojem turystycznym, rozwija się także budownictwo. Co jest zrozumiałe, gdyż przybywa coraz więcej turystów, dla których potrzebne są nowe miejsca hotelowe.

Z racji położenia w pobliżu Alanyi można, spędzając wakacje w Turkler jechać na wszystkie wycieczki fakultatywne. Bez problemu można skorzystać z ofert lokalnych, bo zlokalizowanych w Alanyi, biur podróży i wybrać się na wycieczkę lub kilka wycieczek. Można je nawet zarezerwować przez internet. Nie trzeba nigdzie chodzić, wszystko można załatwić leżąc na leżaku przy basenie lub nad morzem. Nad morzem, gdyż dotarcie na pobliskie plaże jest intuicyjne. Zresztą z racji swojego położenia, plaże są niemal przy każdym hotelu. Dla wszystkich szukających tanich wakacji w Turcji i spokojnego wypoczynku, ta miejscowość to doskonały wybór.

Tags: