Publikacje

Robot sprzątający – czy warto go kupić?

Robot sprzątający 2 w 1 to wynalazek XXI wieku. Odkurza, myje podłogi i dba, aby w domu zawsze był porządek. Jest intuicyjny w obsłudze i wykonuje całą pracę za Ciebie. Zamiast biegać ze szczotką i mopem, nareszcie możesz poświęcić więcej czasu dla siebie. Wystarczy, że zdecydujesz się na zakup tego innowacyjnego urządzenia.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • Jakie zalety ma robot sprzątający 2 w 1?
  • Jakie cechy powinien mieć dobry robot myjący podłogi?
  • W jaki sposób sterować robotem sprzątającym?

Robot sprzątający 2 w 1 – poznaj jego zalety

Roboty sprzątające to inteligentne urządzenia, które pomagają prowadzić dom. Same potrafią poruszać się po mieszkaniu, są bezprzewodowe i pracują nawet do 130 minut na jednym ładowaniu. Dodatkowo mają aż 2 podstawowe funkcje – odkurzanie oraz mopowanie powierzchni. To Ty decydujesz, czy robot ma tylko odkurzyć dom, czy może też od razu przetrzeć podłogi za pomocą wbudowanych froterek, które nasączone są wodą z płynem. Wystarczy uzupełnić zbiornik, dolać odrobinę detergentu do mycia podłóg i można zacząć sprzątanie. Nareszcie więc ta czynność jest o wiele przyjemniejsza, bo urządzenie robi to za Ciebie! Robot sprzątający 2 w 1 najlepiej sprawdzi się w mieszkaniu, w którym nie ma dywanów, dzięki czemu będzie mógł dokładnie odkurzyć i wymyć panele, drewnianą klepkę czy płytki. Dzięki swojemu kształtowi i optymalnej wysokości bez problemu dotrze pod wysokie kanapy, komody i szafy, wydobywając zanieczyszczenia z trudno dostępnych zakamarków.

Po zakończeniu odkurzania i mopowania wystarczy opróżnić zbiornik, w którym zgromadziły się kurz, włosy czy sierść i inne zabrudzenia, a pojemnik na wodę uzupełnić. Robot musi także naładować baterię, by mógł znów sprawnie posprzątać całe mieszkanie. Silnik bezszczotkowy to spora moc ssania, co pozwala na zebranie brudu z trasy sprzątania i usunięcie nawet zaschniętych plam z podłogi. Zaletą robotów sprzątających jest także to, że działają cicho i zużywają niewiele energii elektrycznej. Są solidnie wykonane i wytrzymałe na ewentualne obicia. Niektóre modele mają nawet ochronne gumy, które zabezpieczają zarówno robota, jak i Twoje meble czy ściany przez niechcianym zarysowaniem. Oprócz tego mały pokładowy komputer wewnętrzny i liczne sensory pomagają sprytnie omijać wszelkie przeszkody.

Urządzenia tego typu objęte są długoletnią gwarancją. Nie musisz martwić się, że urządzenie spadnie ze schodów albo przestanie działać w połowie sprzątania. Robot ma wbudowane czujniki przeciwupadkowe. Bez problemu dotrze także do stacji ładującej dzięki opcji mapowania. Niekwestionowanym atutem hybryd 2 w 1 jest też ich cena. To z pewnością o wiele tańszy wydatek niż zakup 2 osobnych produktów – robota sprzątającego i mopującego.

Roboty sprzątające – jak wybrać model idealny?

Przy zakupie robota sprzątającego 2 w 1 trzeba przede wszystkim sprawdzić jego parametry. Im mocniejszy silnik, tym lepiej. Choć takie małe urządzenie nie dorównuje liczbą kilowatogodzin swojemu tradycyjnemu odpowiednikowi, to regularne sprzątanie powierzchni zdalnie sterowanym robotem sprzątającym sprawia, że podłoga może być czysta każdego dnia – bez wyciągania dużego sprzętu, plątaniny kabli i straconego czasu na samo odkurzanie.

Im więcej czujników (np. na podczerwień, mapujących, ultradźwiękowych lub laserowych), tym lepiej. To oznacza, że Twój robot sprzątający i mopujący sprytnie poradzi sobie w domowej przestrzeni. Dobrze, jeśli wybrany model ma także czujnik kurzu – generujący impulsy elektryczne, które pozwalają na wykrycie silnie zabrudzonej powierzchni. Zwróć uwagę, czy roboty sprzątające, które wpadły Ci w oko, mają wysokiej jakości filtr HEPA. Znajduje się on wewnątrz urządzenia i służy do pochłaniania kurzu, a także mniejszych cząsteczek zanieczyszczeń z odkurzanej powierzchni. Nie trać już więcej czasu na sprzątanie. Wejdź na Allegro i wybierz spośród różnorakich modeli odkurzaczy sprzątających 2 w 1 ten najlepszy, który spełni Twoje wymagania.

Robot odkurzacz – jak nim sterować?

Najbardziej zaawansowane modele odkurzaczy sprzątających są kompatybilne z systemami iOS i Android. To oznacza, że wystarczy ściągnąć na smartfona aplikację, by móc zarządzać pracą robota. Co ważne, możesz rozpocząć odkurzanie zdalnie! Jak to możliwe? Za pomocą aplikacji uruchamiasz odkurzacz w dowolnym miejscu i czasie, aby ten wysprzątał np. pokój i kuchnię, gdy nie będzie Cię w domu. Możesz nawet zaplanować pracę robota na cały tydzień.

Dzięki tej opcji Twój pomocnik uruchomi się o konkretnej godzinie w konkretne dni, a Ty po prostu zapomnisz o brudnej podłodze w mieszkaniu. Oczywiście możesz również włączać i wyłączać urządzenie manualnie. W aplikacji podejrzysz także, ile czasu pozostało do posprzątania, jaki jest poziom baterii w odkurzaczu oraz czy nie trzeba dolać do zbiorniczka wody lub opróżnić pojemnika z zanieczyszczeniami. Droższe wersje tego typu odkurzaczy potrafią nawet same opróżnić kurz do wbudowanego przy stacji dokującej worka na śmieci.

http://nowoczesne-kuchnie.pl http://balltraps.com http://enamoralarte.com/pomoc-adwokata-podczas-rozwodu/