Podstawowe rodzaje bagażników samochodowych – który wybrać?

root_1251 0

Dużej ilości działań logistycznych wymaga zawsze wyjazd z rodziną. Trzeba nie tylko wybrać miejsce docelowe i kupić najpotrzebniejsze rzeczy, ale później należy je jakoś umieścić w samochodzie. Warto mieć na uwadze, że dosyć ograniczone są możliwości transportowe samochodów osobowych. Problem z zapakowaniem wszystkich gadżetów do auta mogą mieć nawet osoby, które posiadają kombi. W tym artykule przedstawimy podstawowe bagażniki samochodowe, a także podpowiemy, gdzie można je kupić.

Wybór bagażnika

Przed zakupem bagażnika musisz się zastanowić, co będziesz przewozić. Zdecyduj się koniecznie na boks dachowy, jeśli będą to torby z produktami wakacyjnymi, czyli kosmetykami i ubraniami. Boks doskonale zabezpieczy bagaże przed złodziejami i warunkami atmosferycznymi. Z kolei osoby, które planują wakacyjne wyprawy i kochają wycieczki rowerowe mogą zastosować bagażniki dachowe w postaci specjalnych uchwytów. Można też połączyć oba rodzaje, czyli uchwyty rowerowe, a obok mniejszy boks. Niezależnie od tego, jaki rodzaj bagażnika wybierzesz to najpierw musisz zamontować specjalne belki, czyli tak zwany bazowy bagażnik. Musi być on dopasowany do rozstawu gniazd mocujących, czyli trzeba go dobrać do danego modelu auta.

Rodzaje bagażników samochodowych

Warto podkreślić, że auta wyposażone w relingi dachowe mają możliwość regulacji rozstawu uchwytów. To oznacza, że można dostosować konkretny bagażnik do danego typu pojazdu. Nie ulega wątpliwości, że niezwykle praktycznym rodzajem bagażnika są boksy dachowe. Chronią bagaż przed nieproszonymi gośćmi i pogodą, a także pozwalają swobodnie spakować niezbędne rzeczy. Im szerszy i dłuższy bagażnik, tym więcej rzeczy możesz w środku zmieścić. Lepiej jednak uważać, ponieważ zbyt długi boks może kolidować z pokrywą przestrzeni bagażowej. Stopnie boczne do samochodu lepiej kupić na samym początku, podobnie jak uchwyty narciarskie. Dostępne są boksy otwierane z jednej strony, a także z dostępem z dwóch stron. Boksy z możliwością otwierania z obu stron są dużo praktyczniejsze. Naprawdę sporo jest firm produkujących bagażniki i dachowe boxy samochodowe. Warto zastanowić się nad producentem, jeśli przygotowujesz się do wyboru boksu dachowego. Lepiej dołożyć trochę pieniędzy, ale mieć pewność, że bagażnik jest rzeczywiście dobrej jakości.

 

 

Tags: