Publikacje

Podniebny ogród w centrum miasta

Mieszkanie w bloku pozbawia nas możliwości odpoczynku w ogrodzie. Czy to oznacza, że chęć zaczerpnięcia świeżego powietrza musi oznaczać weekendowy wyjazd za miasto? Niekoniecznie! Nawet nieduży balkon może stać się ustronnym miejscem relaksu. Jak zapewnić sobie namiastkę ogrodu w centrum dużego miasta? Sprawdź!

Rośliny w roli głównej

Aranżację balkonu zacznij od podstaw. Nawet najpiękniejsza kompozycja będzie niepełna, jeśli nie zadbasz o jej oprawę! W pierwszej kolejności przyjrzy się podłodze i ścianom. Podłoże będzie prezentować się elegancko i naturalnie, kiedy wyłożysz je mrozoodpornymi płytkami imitującymi naturalne surowce, takie jak kamień lub drewno. Zrezygnuj ze sztucznej imitacji trawy – plastikowe, zielone dywany już dawno odeszły do lamusa. Ciekawy efekt uzyskasz, kiedy białą, gładką ścianę ozdobisz ogrodem wertykalnym. Naścienne zielone kompozycje są hitem ostatnich sezonów, a ich wykonanie nie jest skomplikowane, nawet dla zupełnych laików!

Aby nieco odgrodzić się od ciekawskiego wzroku sąsiadów, umieść wokół balustrady bujne kwiaty w drewnianych, rustykalnych skrzynkach. Warto mieć w swojej zielonej kolekcji świeże zioła, które nie dość, że będą roztaczać przyjemny aromat, to dodatkowo przydadzą się do sałatki czy kanapek!

Zrelaksuj się!

Ostatnim krokiem na drodze do stworzenia intymnej oazy relaksu jest wybór mebli ogrodowych, które sprawią, że balkon stanie się ulubionym miejscem do spędzania wolnego czasu. Meble balkonowe aluminiowe sprawdzą się na małej powierzchni idealnie – lekka forma nie będzie przytłaczać, a wręcz przeciwnie, stanie się subtelną dekoracją. Meble ogrodowe ZUMM, wykonane z materiału w pełni odpornego na działanie czynników pogodowych, będą w nienaruszonej formie służyć przez długie lata.

http://mebleogrodowe-24.pl http://baoqieateri.com/nasza-marka-w-social-mediach/ http://zen-satori.org/rozne-formy-ubezpieczenia-dla-kierowcow/