Obrączki – ponadczasowy symbol miłości

root_1251 0

Obrączki traktowane są jako element niezbędny podczas zawierania małżeństwa – tradycyjnie wymiana obrączek pomiędzy małżonkami ma przypieczętować ich miłość. Obrączki to dzisiaj też wyjątkowa biżuteria, dzięki której możliwe jest wyróżnienie się w tłumie. Jakie obrączki wybrać, aby cieszyły one oczy każdego dnia?

Obrączki dopasowane do konkretnych potrzeb

Każda para wstępująca w związek małżeński pragnie, aby ich obrączki były wyjątkowe, i aby wyróżniały się na tle innej biżuterii. Szukając idealnej pary obrączek, warto mieć jednak na uwadze, że biżuteria ta ma być przede wszystkim trwała – będzie ona noszona na co dzień, narażona na działanie wilgoci, środków chemicznych. Trwała obrączka nie odkształca się, nie jest podatna na zmianę koloru. Najczęściej wybierane obrączki to obrączki złote – ale i tu musimy być świadomi, że możemy wybierać zarówno w obrączkach o różnej próbie złota, jak i w różnych kolorach. Złoto dostępne jest w zróżnicowanych próbach – próba określa procentowy udział czystego złota w stopie. Rekomendowanym stopem jest 585, w którym czyste złoto stanowi 58,5%. Obrączki mogą być wykonywane także z materiałów takich jak platyna czy tytan – to trwałe i wartościowe metale, które z pewnością okażą się ciekawą alternatywą.

Obrączki zdobione na wiele sposobów

Obrączka powinna być dopasowana do gustu osoby ją noszącej. W związku z tym wybierać możemy pomiędzy niezliczoną ilością produktów. Obrączki złote dostępne są w kilku kolorach: żółtym, czarnym, białym, różowym. Ciekawą propozycją może być łączenie złota o dwóch kolorach w jednym produkcie. Damskie obrączki mogą wyróżniać się dodatkowym elementem, jakim jest niewielki kamień szlachetny. Do zdobienia tego typu wykorzystywane są diamenty, ale też rubiny, szafiry czy szmaragdy.

Tags: