Publikacje

Niebanalny pokój dla nastolatki

Pokój dorastającej dziewczyny nie jest zwyczajnym pomieszczeniem. Dla każdej nastolatki własny pokój to prywatna przestrzeń, która powinna odzwierciedlać charakter właścicielki.

Urządzenie pokoju dla wymagającej córki to dla rodzica wyzwanie, które przeważnie polega na szukaniu konsensusu między fantazją i oczekiwaniami dziecka, a racjonalnym podejściem rodzica. Jakie meble sprawią, że każda ze stron będzie zadowolona? Sprawdź!

Meble – estetyczne i funkcjonalne

Pokój młodzieżowy musi spełniać kilka funkcji – być miejscem odpoczynku i relaksu, wygodną sypialnią, centrum spotkań z koleżankami oraz kącikiem do nauki. Aby w jednym pomieszczeniu znalazło się miejsce dla każdej ze sfer życia, zadbaj o odpowiednie umeblowanie. W jednej części pokoju postaw rozkładaną kanapę, nieduży stolik kawowy i modne pufy. Sofa z funkcją spania będzie komfortowym i praktycznym substytutem dla wolnostojącego łóżka, na które często trudno znaleźć odpowiednie miejsce.

Wygodne biurko i solidny fotel biurowy to podstawa dla każdego ucznia. Wybieraj modele z rozłożystym blatem, który pozwoli na swobodne rozłożenie komputera i pomocy naukowych. Ważne, żeby biurko postawione było tyłem lub bokiem do kierunku światła, aby promienie słoneczne nie odbijały się w monitorze.

Ponadto, nieodłącznym elementem pokoju dorastającej dziewczyny są pojemne meble, które pomieszczą wszystkie ubrania, dodatki i inne akcesoria. Dobre sklepy meblowe oferują ciekawe komody młodzieżowe, szafy i półki w kompletach modułowych, które możesz dowolnie łączyć, dopasowując zabudowę do warunków pomieszczenia. Możesz też postawić na modny minimalizm – regały nowoczesne, proste szafki wiszące i duża szafa wystarczą, aby stworzyć niebanalną aranżację.

Mocny akcenty

Dzieła dopełnią dodatki – efektowna lampa składająca się z kolorowych kryształków, lampki typu cotton bals i rośliny w ozdobnych doniczkach. Ciekawym pomysłem jest wyeksponowanie jednej ze ścian za pomocą fototapety, która znowu stała się wnętrzarskim hitem!

 

 

http://lillanails.pl/nowoczesne-metody-walki-z-tluszczem-i-cellulitem/ http://kb-direct.pl/jakie-oswietlenie-na-taras-wybrac/ http://venndo.pl