Liposukcja laserowa w Łodzi – na czym polega redukcja tkanki tłuszczowej tą metodą? 

root_1251 0

Tkanka tłuszczowa w optymalnej ilości jest niezbędna, jednak w nadmiarze staje się sporym problemem estetycznym. Ciało można wyszczuplić za pomocą ćwiczeń i diety, ale często oporny tłuszcz nie reaguje na nasze starania. W takich przypadkach jedną z możliwości redukcji tkanki tłuszczowej jest liposukcja laserowa, która znacznie różni się od klasycznego zabiegu. Tutaj dowiesz się, na czym polega ta metoda i jakie efekty można dzięki niej osiągnąć! 

 

Na czym polega liposukcja laserowa? Jak wygląda zabieg? 

Podczas tradycyjnej liposukcji przeprowadzanej zwykle w znieczuleniu ogólnym tłuszcz z określonych partii ciała jest mechanicznie odsysany za pomocą specjalnej kaniuli. Natomiast liposukcja laserowa zyskała opinie metody znacznie mniej inwazyjnej. Przede wszystkim zabieg zwykle przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, bez narkozy. Również nacięcie w skórze jest mniejsze – tłuszcz odsysany jest za pomocą cienkiej kaniuli, po wcześniejszym rozluźnieniu tkanki tłuszczowej pod wpływem energii emitowanej przez urządzenie laserowe. Specjalny światłowód wprowadzany jest przezskórnie przez to samo nacięcie, najczęściej wykonane w miejscu załamania fałdu skórnego, dzięki czemu ewentualna blizna jest minimalnie widoczna. 

Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Łodzi, liposukcja laserowa nie jest bezinwazyjna, ale o wiele łagodniejsza dla organizmu w porównaniu do metod chirurgicznych. Sposób ten pozwala na ograniczenie krwawienia w trakcie zabiegu, a także w wyższym stopniu umożliwia modelowanie sylwetki. Działanie takie wynika z właściwości energii lasera. W trakcie zabiegu nie tylko rozbija ona tłuszcz ułatwiając jego eliminację, ale także obkurcza włókna kolagenowe. Pozwala to na napięcie tkanki podskórnej, co jest widoczne także na powierzchni ciała. Efekty takie pogłębiają się także dzięki termicznej stymulacji fibroblastów. Ponadto dzięki upłynnieniu tłuszczu zmniejsza się ryzyko jego nierównomiernego ułożenia po zabiegu.    

 

Kto może skorzystać z tej formy redukcji tkanki tłuszczowej? 

Liposukcja laserowa pozwala na redukcję miejscowej tkanki tłuszczowej, jednak nie jest to metoda przeznaczona dla osób ze znaczną nadwagą. Zabiegu nie należy traktować jako sposób wyszczuplający, a wsparcie na drodze do osiągnięcia pożądanego wyglądu sylwetki. Zarówno przed i po liposukcji laserowej ważne jest praktykowanie zdrowej diety, zwiększenie ilości wypijanej wody oraz dbanie o aktywność fizyczną dostosowaną do własnych możliwości.

Na zabieg mogą zdecydować się osoby w różnym wieku, jeśli są w ogólnie dobrym stanie zdrowia i nie stwierdza się żadnych przeciwwskazań. Przed liposukcją Pacjent musi wykonać badania wskazane przez lekarza. 

 

Jakie partie ciała można poddać liposukcji laserowej? 

Zabieg ten dedykowany jest osobom, które mają problem z lokalnymi złogami tkanki tłuszczowej na różnych obszarach ciała. Zwykle przeprowadza się liposukcję laserową brzucha, ud i pośladków. Częstym źródłem kompleksów jest też tzw. ,,oponka” wokół talii, czy fałdy na plecach. Jednak ze względu na ograniczoną inwazyjność metoda ta znajduje zastosowanie także w przypadku niewielkich i delikatnych partii ciała, w tym twarzy. Za pomocą liposukcji laserowej można zredukować tłuszcz z: 

  • podbródka,
  • linii żuchwy,
  • kolan,
  • ramion,
  • piersi (ginekomastia u mężczyzn). 

 

Liposukcja laserowa – kiedy pojawiają się efekty i jak długo się utrzymują?

Upłynniona tkanka tłuszczowa zostaje usunięta w trakcie jednego zabiegu. Efekty liposukcji laserowej pojawiają się więc od razu, ale w kolejnych tygodniach można zaobserwować pogłębiającą się poprawę kondycji skóry. W trakcie procedury tkanki są podgrzewane do ok. 70 stopni Celsjusza, co inicjuje proces przebudowy kolagenu i elastyny. Ostateczne rezultaty zwykle można ocenić po kilku, maksymalnie kilkunastu tygodniach. 

Tkanka tłuszczowa usunięta w trakcie liposukcji laserowej nie ma zdolności do regeneracji. Efekty są więc trwałe. Trzeba natomiast pamiętać, że żaden zabieg nie chroni przed ponownym przyrostem masy ciała. Zaleca się więc, aby po liposukcji przestrzegać zbilansowanej diety i pamiętać o aktywności fizycznej, co pozwoli na zachowanie osiągniętych rezultatów.    

Jeśli interesuje Cię liposukcja laserowa, o szczegóły zabiegu możesz zapytać podczas konsultacji w Klinice Miracki w Łodzi, Warszawie, Krakowie lub Katowicach. 

 

Tags: