Kostiumy kąpielowe – przewodnik

root_1251 0

By dobrać idealny kostium kąpielowy należy wziąć pod uwagę rodzaje strojów i ich dobranie w zależności od różnych typów figury. Nie każda pani będzie korzystnie wyglądać w kostiumie dwuczęściowym, dlatego też warto zapoznać się z zasadami doboru odpowiedniego stroju.

Jaki typ figury posiadasz?

Podstawową zasadą pozwalającą dobrać idealnie leżący kostium kąpielowy jest określenie typu figury. Ogólnie rzecz biorąc można wyróżnić cztery typy figury:
1. Typu jabłko – wąskie biodra, szersze ramiona i biust,
2. Typu gruszka – wąskie ramiona, szersze biodra, często masywne uda,
3. Typu klepsydra – typ sylwetki wyjątkowo kobiecy, biust i biodra rozmiarowo równe, talia podkreślona,
4. Typu papryki – szerokie ramiona i biodra, bez wcięcia w talii. W zależności od rodzaju figury można postawić na kostiumy jednoczęściowe lub dwuczęściowe. Należy pamiętać o tym, by zachować równowagę wybierając kostium kąpielowy. Górna i dolna część ciała muszą wyglądać proporcjonalnie. Zachowanie tej zasady pozwoli Ci uniknąć przyciągania spojrzeń innych osób. Jeśli posiadasz duże dysproporcje w rozmiarach górnej i dolnej części ciała, trzeba dobrać je osobno, tak aby idealnie pasowały do danej części. Za mały stanik będzie za bardzo eksponował Twoje krągłości, to samo z zbyt małymi majtkami.

Figura nieidealna – duży brzuch – jaki kostium kąpielowy, by czuć się atrakcyjnie?

Nikt nie jest idealny. Każda figura posiada niedoskonałości, dlatego też na rynku dostępnych jest tyle modeli kostiumów kąpielowych, aby każdy znalazł ten dobrany perfekcyjnie. Zbyt duży brzuch nie jest przeszkodą w noszeniu strojów kąpielowych. Idealnym rozwiązaniem będzie tu tankini, czyli kostium kąpielowy posiadający koszulkę zamiast stanika, która na pewno ukryje niedoskonałości związane z pokaźnym brzuszkiem.

Figura nieidealna – biust – jaki kostium kąpielowy, by czuć się atrakcyjnie?

Panie, dla których problemem jest zbyt mały biust również znajdą modele optycznie powiększające biust. Nowoczesne kostiumy kąpielowe posiadają w staniku specjalne usztywniane miseczki, dzięki którym biust wydaje się większy. Aby optycznie zmniejszyć biust, należy natomiast wybierać kostiumy kąpielowe na grubszych ramiączkach i z cienkiej tkaniny, która nie będzie powodować dodatkowego efektu powiększającego. Są także sposoby na zakrycie niedoskonałości nóg. Tu idealnie rozwiąże sprawę pareo. Jeśli chcesz wyglądać seksownie, dobrym pomysłem będzie monokini. Jego wycięcia przyciągają wzrok. Jest to obecnie numer jeden na polskich plażach.

Więcej informacji znajdziesz na stronie kostium kąpielowy.

Tags: