Jak wybrać dobre obuwie sportowe?

root_1251 0

Dla kobiet odpowiednie i stylowe obuwie jest niezwykle ważne. Warto nadmienić, że zalicza się do niego nie tylko modne sneakersy czy wysokie, wystawne szpilki, ale również obuwie sportowe. Buty treningowe damskie są bardzo różnorodną grupą, która jest dla kobiet bardzo ważna. Każdy sport rządzi się swoimi prawami dlatego buty treningowe damskie powinny być do niego dobrze dostosowane. Wtedy każda kobieta będzie mogła w wygodny i bezpieczny sposób robić to co kocha.

Jak wybrać dobre obuwie sportowe?

Sportowe buty damskie powinny być przede wszystkim dopasowane do danej dyscypliny. Każda z nich rządzi się swoimi prawami dlatego obuwie powinno być dobrze dobrane na tej płaszczyźnie. W jednych sportach liczy się szybkość, w innych zabezpieczenie kostki, a w jeszcze innych amortyzacja.

Konieczność doboru obuwia sportowego do danej dyscypliny sportu warto zobrazować na przykładach. W przypadk uprawiania koszykówki warto jest zabezpieczyć najbardziej newralgiczne punkty takie jak kostka. Niestety w dyn dynamicznym i zwrotnym sporcie bardzo często zdarzają się kontuzje stawów skokowych czy skręcenia kostek. W przypadku obuwia wysokiego zabezpieczającego tą część ciała kostki będą o wiele bezpieczniejsze! Innym przykładem może być bieganie (zwłaszcza po twardej nawierzchni). Wtedy obuwie z grubą podeszwą i dobrą amortyzacją jest na wagę złota. Bieganie w nieodpowiednim obuwiu może skończyć się bolesnymi urazami układu kostnego ze względu na mnogość doznawanych mikrowstrząsów. Ostatnim przykładem może być tenis ziemny, w którym bieżnik ma ogromne znaczenie. Jest on dopasowany do nawierzchni i chroni sportowca przed poślizgami gwarantując możliwość szybkiego powrotu na swoje miejsce.

Podsumowanie 

Jak widać obuwie sportowe dla kobiet jest niezwykle różnorodne. A to tylko wierzchołek całej góry lodowej! Na podstawie wybranych przykładów można jednoznacznie stwierdzić, że warto jest dobrze dopasowywać buty treningowe do potrzeb danego sportu, ale również potrzeb własnego ciała.

Tags: