Jak urządzić kuchnię retro?

RafalWysocki 0

Retro ma różne oblicza. Niektórym kojarzyć się będzie z tym, co było już dawno temu i nie ma szans na powrót. Dla innych to ukochana kuchnia babci na wsi. A dla innych coś, co często widywaliśmy na amerykańskich filmach. Jak urządzić kuchnię w stylu retro?

Czasy przeszłe w kuchni

Moda na to, co jest “stare’ zrobiła prawdziwą furorę wśród wielu użytkowników. Można było pomyśleć, że będzie to tylko chwilowe, ale tak faktycznie się nie stało. Stare, w nowej wersji zagościło w naszych domach na dłużej. Jak zaprojektować kuchnię, która będzie przypominała o starych, ale dobrych czasach? Postawmy na drewno. Jeżeli nie mogą to być same, naturalne elementy, to warto zdecydować się na imitację drewna, która do całego pomieszczenia zaprosi przytulny klimat. Fronty szafek pięknie będą prezentować się ze zdobieniami, a otwarte półki pozwolą na ekspozycję kolekcji kubków, przypraw, czy też innych rzeczy, jakie używamy w kuchni.

Jak zaprojektować kuchnię w starym, dobrym stylu?

W zdecydowanej większości, w dawnych czasach, rządziły kuchnię w jasnych kolorach. Kuchnia w stylu lat 50., 60. czy nawet 70. XX w. to duża gama jasnych odcieni, jak chociażby róż, zieleń, a nawet kolor żółty. Ktoś może powiedzieć, że należałoby postawić na biel, ale nie jest to przymus. Biały to jeden z najbardziej uniwersalnych kolorów, dlatego ze spokojem będzie można zestawić go z innymi odcieniami kolorystycznymi. Wśród innych propozycji można wymienić także turkusowy, który będzie się pięknie prezentował na tle np. białych ścian. 

 

Tags: