Fotele do sypialni dla różnych stylów wnętrz – jak dobrać odpowiedni m

root_1251 0

Fotele należą do kategorii mebli wypoczynkowych. Nic zatem dziwnego, że znajdujemy dla nich miejsce nie tylko w salonie, ale i w sypialni. To tutaj można stworzyć kącik wypoczynkowy. Ustawić bajecznie miękki, efektowny i stylowy mebel, który pozwoli się odprężyć. Czym się kierować wybierając fotele do sypialni?

Wyraziste fotele, które podkreślą surową estetykę wnętrza

Wyraziste fotele do sypialni w kontrastowych kolorach to pomysł na ożywienie surowej estetyki. Połączenie komfortowego w użytkowaniu i stylistycznie ciekawego mebla z odcieniami, które chłodnej i minimalistycznej sypialni dodają tak ważnego ciepła.

Wnętrze sypialniane o surowej estetyce nie musi być jednak monochromatyczne czy minimalistyczne. Niekiedy to właśnie dobrane kolory z palety zimnych odcieni sprawiają, że sypialnia sprawia wrażenie zbyt surowej. W takich przypadkach wystarczy wybrać fotel z miękkim obiciem, o konstrukcji dającej poczucie, że można się w nim zatopić, zasnąć, a przede wszystkim poczuć się bezpiecznie. Fotel wtedy staje się przytulnym dodatkiem, który jest w stanie całkowicie odmienić postrzeganie wnętrza.

Styl rustykalny w sypialni

Styl rustykalny przywodzi na myśl wnętrza wiejskie, swojskie i sielskie. Aby utrzymać ten szczególny charakter przestrzeni, warto postawić na proste, bazujące na naturalnych materiałach krzesła do sypialni. Nie musi to być jednak mebel przypominający starodawne pomieszczenia. Wystarczy drewniana konstrukcja lub nogi z drewna, na których oparte jest wygodne i miękkie siedzisko, aby utrzymać rustykalny charakter sypialni, a jednocześnie cieszyć się wymarzonym odpoczynkiem.

Obecne trendy pozwalają na przełamywanie schematów i łączenie ze sobą elementów czy detali, które kojarzą się z bardzo określonymi aranżacjami. Rustykalna sypialnia nie musi być jednak typowo wiejska czy sielska. Dobierając krzesło np. na płozach, można liczyć na niezwykle wygodny element wyposażenia, designerski, ale i mający w sobie ducha czasu.

Wybór fotela do sypialni w stylu glamour

Aranżacje glamour lubią błysk, blask, a nawet przepych. Łączą elegancję z nowoczesnością, nierzadko minimalizmem, ale i przytulnością oraz wyszukanymi materiałami czy ciekawymi detalami. Jest tu miejsce na fotele o klasycznych konstrukcjach bądź bujane. Z wyprofilowanymi oparciami, o głębokich i modnych odcieniach, miękkich obiciach, a także pikowane. To one przywodzą na myśl wnętrza bogato urządzone, wręcz pałacowe. Taka propozycja sprawdza się w sypialniach, które mają w sobie miejsce na więcej niż nutkę luksusu.

Dopasuj wygodnie miejsce do odpoczynku

Niezależnie od tego, jakiej konstrukcji, koloru czy rozmiaru jest fotel sypialniany, ma za zadanie zapewniać komfortowy odpoczynek. Postaw zatem na rozkładany fotel elektryczny, jeśli zależy Ci na możliwości przyjmowania dowolnej pozycji. Wybierz modernistyczny fotel z wyprofilowanym oparciem i wygodnymi podłokietnikami, jeśli poza wygodą cenisz sobie elegancję i styl.

Postaw na fotel z drewnianymi nogami do sypialni, gdy liczysz na trwałość, uniwersalność, naturalny urok i przytulną aranżację wnętrza.

Tags: