Domy z keramzytu – szybka i wygodna budowa

root_1251 0

Technologia keramzytowa wykorzystywana do stawiania domów staje się coraz bardziej popularna, mimo że wciąż przegrywa walkę z tradycyjnymi materiałami do budowy. Jaka jest wiec przewaga keramzytu w tym starciu? Przy porównywalnych kosztach postawienie domu z keramzytu jest zdecydowanie szybsze. W zależności od projektu dom taki powstać może w czasie od kilkunastu dni do trzech miesięcy. Jest to jedna z wielu zalet, choć niewątpliwie jedna z najważniejszych.

Dom z keramzytu – tanie i energooszczędne domy z prefabrykatów

Budowanie z prefabrykatów polega na wcześniejszym przygotowaniu w fabrykach płyt keramzytowych wysokości pełnej kondygnacji, które następnie dostarcza się na plac budowy i montuje w całość konstrukcji. Dzięki temu proces budowania przebiega szybko i sprawnie. Ściany keramzytowe są cieńsze od murowanych, przez co  właściciel budynku uzyskuje większą powierzchnię użytkową, zachowując jednocześnie taką samą powierzchnię zabudowy budynku. Domy z keramzytu to ekologiczne i nowoczesne budynki. Główne zalety prefabrykatów wykonanych z  keramzytu to:

 

  • najwyższa klasa odporności ogniowej – są niezwykle odporne na wysoką temperaturę,
  • są odporne na wodę, pleśń, grzyby oraz gryzonie,
  • są obojętne chemicznie,
  • są bardzo elastyczne, podczas budowy domu z łatwością można tworzyć w nich otwory, skosy czy też łuki,
  • zapewniają doskonałe samopoczucie mieszkańcom – komfort dla alergików i astmatyków
  • szybkość montażu

Jaka jest cena wybudowania domu z keramzytu?

Jedną z najważniejszych kwestii, jaką bierzemy pod uwagę przed rozpoczęciem budowy domu, są koszty, jakie będziemy musieli ponieść. Ile kosztuje dom z keramzytu? Aby poznać odpowiedź na to pytanie, trzeba sprecyzować potrzeby i oczekiwania względem standardu wykończenia budynku, jego wielkości i liczbę pomieszczeń. Cena finalna jest porównywalna m.in. z technologią tradycyjną. Jednak domy prefabrykowane z keramzytu  pozwalają  na ograniczenie kosztów związanych z przyszłą eksploatacją budynku, dzięki czemu stają się inwestycją bardziej opłacalną. Najczęściej inwestycje realizowane są przez nas do stanu deweloperskiego, w którym oferujemy najwyższy standard. Realizujemy również zlecenia  budowy do stanu surowego zamkniętego i otwartego. Koszty budowy ulegają stałej zmianie, m.in. ze względu na zmieniające się ceny materiałów budowanych i inne niezależne od nas czynniki. Najlepiej skontaktować się z nami a wspólnie ustalimy szczegóły projektu i jego cenę. Serdecznie zapraszamy – Firma Dom z Keramzytu – PHU „D.S.” Dariusz Sywak.

 

Tags: