Depilacja laserowa – szybko i bezboleśnie?

root_1251 0

 Depilacja laserowa jest zabiegiem, o którym mówi się wiele plotek. Jedna z nich dotyczy bólu na temat depilacji laserowej. Wiele osób mówi, że słyszało, że zabieg depilacji laserowej jest bardzo bolesny. Jednak tak naprawdę w dzisiejszych czasach gdzie technologia jest coraz bardziej nowoczesna ból i dyskomfort zminimalizowany jest do minimum. Jak to wszystko działa?

Zasady działania depilacji laserowej

Depilacja laserowa to zabieg, który dotyczy podgrzewania skóry – dokładnie barwnika skóry jakim jest melanina. W wyniku tego nie ma co się dziwić, że skóra jest lekko zaczerwieniona – to naturalny proces, z którym każdy miał do czynienia. Najczęściej dostrzega się to w słoneczne dni. Jednak depilacja laserowa mocniej podgrzewa melaninę (do okolic 70 stopni) przez co cebulki włosowe ulegają uszkodzeniu. Dzięki temu można uzyskać permanentny efekt depilacji laserowej.

Jeszcze kiedyś używano jednych i tych samych laserów, które faktycznie przyprawiały o dyskomfort, a nawet ból. Jednak w dzisiejszych czasach nowoczesne lasery do depilacji łączą w sobie różne techniki naświetlania gwarantując, że cały proces będzie maksymalnie komfortowy. Oczywiście czasem nie da się obejść bez lekkiego zaczerwienienia. Mimo wszystko jest ono redukowane poprzez chłodzący żel i lasery z funkcjami chłodzenia. Dzięki temu skóra nie jest tak zaczerwieniona i nie piecze tak mocno jak kiedyś. Ważne są również postępowania po sesjach zabiegowych. Należy koniecznie unikać promieni słonecznych czy też kremów złuszczających, które mogą jeszcze bardziej podrażnić skórę. Z pewnością każdy sprawdzony salon poinformuje o dokładnym zachowaniu po odbyciu sesji zabiegowych.

Zobacz: https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-krakow/

Depilacja laserowa – Kraków

W związku z powyższym można stwierdzić, że zabiegiem, który powoduje sporo bólu z pewnością nie jest depilacja laserowa. Kraków to miasto, w którym znajduje się wiele doświadczonych sieci depilacyjnych. Depilacja.pl to jedna z największych sieci, która bardzo profesjonalnie podchodzi do swoich zadań. Znajduje się ona również w stolicy małopolski!

 

 

 

Tags: