Publikacje

Czy tarasola to dobre rozwiązanie na naszym tarasie?

Czy tarasola to dobre rozwiązanie na naszym tarasie?

O tarasolach mówi się obecnie coraz więcej – konstrukcja ta nie tylko wspaniale wzbogaca przestrzeń ogrodu czy tarasu, ale również skutecznie chroni nas przed słońcem. Czy takie rozwiązanie okaże się strzałem w dziesiątkę podczas aranżowania przydomowej przestrzeni? Co powinniśmy wiedzieć o tarasolach oraz możliwościach, jakie nam dają? Kto zaproponuje nam najciekawsze tarasole na polskim rynku?

Funkcjonalna tarasola, która podniesie komfort!

Głównym zadaniem tarasoli jest ochrona przed słońcem – silne promienie UV mogą prowadzić do powstawania poparzeń słonecznych, jak również udarów. Przesiadując w cieniu tarasoli możemy mieć pewność, że będzie to najlepsza ochrona dla nas i naszych bliskich. Okazuje się jednak, że producenci tacy jak tarasola.pl mogą zaoferować nam znacznie więcej. Obecnie nowoczesne tarasole ochronią nas także przed deszczem – wewnątrz konstrukcji znajduje się system odprowadzania wody, a dachy są zabezpieczone przed wilgocią. Tarasola pozwoli więc cieszyć się nam bliskością ogrodu również w czasie niepewnej pogody. Nie musimy już rezygnować z odpoczynku na świeżym powietrzu!

Jak zbudowana jest tarasola?

Nowoczesne tarasole wznoszone są na aluminiowych konstrukcjach. Kolor konstrukcji zależy od samego klienta – może on wybrać barwę z palety ponad 200 odcieni lub kolorów drewnopodobnych. Konstrukcja wznoszona jest na profilach aluminiowych, malowanych proszkowo. Zastosowanie tej technologii sprawia, że szkielet jest odporny na działanie wilgoci i pojawianie się rdzy. Na szczycie konstrukcji umieszczony jest dach.

Zadaszenie lamelowe i z tkanin poliestrowych

Dachy tarasoli tworzone są na kilka sposobów. Bez względu jednak czy jest to zadaszenie lamelowe czy z tkanin technicznych łączy je wiele cech. Są wysoce odporne na wnikanie brudu i działanie wilgoci, nie nagrzewają się, przez co w ich cieniu panuje przyjemny chłód. Dachy są także chronione przed promieniowaniem UV – na długo zachowują piękny kolor.

http://scott2012.org http://ipjforum.org/lezaki-na-taras-wygodne-meble-wypoczynkowe/ zobacz tutaj