Ciekawe sposoby na udekorowanie pokoju dziecka

root_1251 0

Pokój dziecka to wyjątkowe miejsce w każdym domu. To właśnie tam stosuje się piękne dekoracje, które mają za zadanie wyczarować cudowną atmosferę. W takich pokoikach aż chce się przebywać. Doskonały efekt można osiągnąć poprzez zastosowanie konkretnych dekoracji na ścianę. Poniżej kilka podpowiedzi i wskazówek, dzięki którym aranżacja pokoju dziecka będzie prostsza.

Szablony liter i cyfr do malowania na ścianach

Pierwszy ciekawy pomysł na udekorowanie pokoju dziecka to zastosowanie szablonów. To gotowe wzory, które przykłada się do ściany, a następnie maluje kontrastowym kolorem. W sklepach można kupić przeróżne szablony. Popularne są na przykład te, które przedstawiają cyfry i litery.

Szablony liter i cyfr będą świetnym motywem, dzięki któremu uda się udekorować pokój dziecka w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym. To właśnie wtedy literki i cyferki fascynują malucha, a gdy pojawiają się na ścianie, dodatkowo mogą wspierać dziecko w nauce rozpoznawania konkretnych liter i cyfr. Poza tym przy ich użyciu można stworzyć też jakiś napis lub nanieść datę, na przykład urodzenia dziecka, która pojawi się w okolicach jego łóżeczka. To wyjątkowa dekoracja.

Niebanalne naklejki na ścianę

Wzory malowane z szablonów to nie jedyny sposób na to, aby ciekawie udekorować pokój dziecka. Można zastosować również naklejki, które są do kupienia w wielu sklepach internetowych. Takie naklejki mogą przedstawiać konkretne wzory, postaci, mogą być też bardzo proste i minimalistyczne. Świetnym przykładem są chociażby kropki, które nakleja się po prostu w różnych miejscach na ścianach.

Mocną stroną naklejek dekoracyjnych jest to, że można je bardzo łatwo zastosować. Tak naprawdę wystarczy kupić gotowe naklejki, a następnie przykleić w wybranych miejscach. Te wielkoformatowe wymagają odrobinę więcej wprawy, ale z reguły każdy poradzi sobie samodzielnie. Jeśli naklejki się znudzą, wystarczy odkleić je od ściany.

Dekoracyjne tapety do pokoju dziecka

Jeśli pojedyncze wzory na przykład w postaci naklejek nie spełniają oczekiwań, zawsze można postawić na tapety. Dziecięce tapety zachwycają wyjątkowymi wzorami. Ich spory wybór pozwala na wyczarowanie odpowiedniej atmosfery w pokoju dziecka.

Tapetą można pokryć tylko jedną ścianę, na przykład tę obok łóżeczka. Można też wytapetować cały pokój, ale naprawdę nie jest to konieczne, aby osiągnąć wyjątkowo dekoracyjny efekt. Wszystkie pomysły na dekoracje do pokoju dziecka sprawdzą się idealnie zarówno w pomieszczeniu dla chłopca, jak i dla dziewczynki.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.szabloneria.pl/k127,szablony-liter-i-cyfr.html.

Tags: