AC w wariancie serwisowym – czy to się opłaca?

root_1251 0

Ubezpieczenie samochodu to dzisiaj nie tylko polisa OC – to również szeroki wybór polis dodatkowych i nieobowiązkowych, w tym polisa autocasco. Kupując ten rodzaj polisy musimy jednak od razu zdecydować, czy likwidacja szkody odbywać się będzie w wariancie serwisowym czy kosztorysowym. Czy AC w wariancie serwisowym się opłaca? Warto przyjrzeć się temu zagadnieniu z bliska.

Jak wygląda AC w wariancie serwisowym?

Autocasco to polisa wybierana najczęściej przez właścicieli samochodów nowych i kilkuletnich. Jest to polisa dobrowolna, której zadaniem jest ochrona mienia w przypadku uszkodzenia, zniszczenia (również z naszej winy) czy kradzieży. Zakres ochrony polisy AC zależy od wielu zmiennych – ubezpieczenie to możemy dopasować do własnych potrzeb. Oczywiście im szerszy zakres ochrony, tym wyższa składka. Podczas podpisywania polisy AC musimy również wybrać wariant, w którym likwidowana będzie szkoda. Do wyboru mamy AC w wariancie serwisowym oraz kosztorysowym. Wariant serwisowy (potocznie nazywany „warsztatem”) to opcja, która pozwala na oszczędność czasu, pieniędzy i nerwów. W tym wariancie szkoda likwidowana jest bezgotówkowo, tj. wszelkie koszty naprawy oraz rozliczenia warsztat rozlicza z ubezpieczycielem. Podstawą takiego załatwienia sprawy jest wskazanie przez ubezpieczyciela warsztatu, gdzie ma zostać dokonana naprawa pojazdu.

Atuty AC w wariancie serwisowym

Okazuje się, że AC w wariancie serwisowym to wygodna opcja, kiedy nie chcemy martwić się terminami, kosztorysem oraz znalezieniem warsztatu, który w określonej kwocie zlikwiduje szkodę. Dodatkowo AC w wariancie serwisowym nie przewiduje potrącenia amortyzacji za części oryginalne. Sama naprawa przebiega zgodnie z wyśrubowanymi normami. Wybierając AC w wariancie serwisowym zapłacimy za polisę więcej, nie musimy jednak martwić się o jakiekolwiek trudności związane z likwidacją potencjalnej szkody.

 

Tags: