Publikacje

Zachwyt od początku do końca

Lubimy otaczać się pięknymi przedmiotami i tworzyć zachwycające wnętrza. Każdy niemal człowiek ma w sobie potrzebę obcowania z tym, co budzi zachwyt. Odbywamy dalekie podróże, odwiedzamy galerie sztuki i muzea, żeby doświadczyć piękna pochodzącego od oryginalnych rzeczy. Tymczasem warto samodzielnie kreować piękne miejsca.

Wykorzystać wiedzę, tworząc wnętrza

Możemy naśladować wielkich twórców i ich koncepcje. Te inspiracje mogą mieć naprawdę rozmaity charakter. Słonecznikowa kuchnia niczym z palety van Gogha. Kolor żółty podany w różnych wersjach. Sofa rozkładana w barokowym stylu jako akcent salonu. Sekretarzyk w stylu secesji zestawiony z nowoczesnym krzesłem postindustrialnym – jako artystyczne zestawienie, które wzbudzi zachwyt.

Poszukując tego, co charakterystyczne

Nie obawiajmy się umieszczać w naszych wnętrzach przedmiotów, które nieco zaskakują i intrygują. Takich, które są nieoczywiste. Warto łączyć je w niecodziennych konfiguracjach. Na przykład komplet wypoczynkowy ozdobiony printami w stylu pop-art w towarzystwie niskiego stolika z surowego drewna. Albo designerskie hokery dostawione do biurka w stylu art nouveau. Pokażmy, że bawimy się sztuką i znaczeniami – że rzeczy mają różne wymiary, które warto odkrywać i eksponować.

Jak zostać projektantem własnych wnętrz?

Możemy sami kreować atrakcyjne przestrzenie i gromadzić zachwycające rzeczy. Nasze wnętrza przemieniają się wówczas w miejsca niezwykłe i jakby magiczne. Wystarczy odrobina wyobraźni i odwagi, żeby wyczarować naprawdę olśniewające miejsce. Wspaniałe wizje warto połączyć ze znajomością trendów wnętrzarskich. Pamiętając o tym, żeby nie trzymać się ściśle tego, co modne, ale mieć na uwadze własne upodobania estetyczne.