Publikacje

Wygodny ogród – jakie meble wybrać?

Pragnąc zaaranżować swój ogród na miejsce idealne do odpoczynku i relaksu powinniśmy przede wszystkim pomyśleć o odpowiedniej organizacji przestrzeni: miejscu na meble, wybraniu konkretnego trawnika, być może również powierzchni na sadzonki krzewów, drzewek. Jak zacząć?

Z pewnością podstawą powinno być rozplanowanie ułożenia kolejnych sekcji: na meble, kwiaty. Wiele osób jest zdania, że meble ogrodowe powinny stać ustawione na stałym gruncie, np. kostce brukowej, jednak producenci przekonują, że wiele modeli poradzi sobie również z nierównym gruntem.
Jakie meble powinniśmy wybrać?

Technorattan, aluminium

W sklepach ogrodniczych i budowlanych znaleźć można wiele modeli mebli z litego drewna, technorattanu. Niestety, zazwyczaj są to pojedyncze egzemplarze, nierzadko pochodzące również z wystawy. Oznacza to, że olbrzymia ilość osób siadała na nich, sprawdzała poziom wygody. Takie meble nie nadają się do sprzedaży, gdyż nierzadko posiadają one liczne uszkodzenia. Zdecydowanie lepszym wyborem jest przeszukanie ofert topowych producentów mebli ogrodowych – w ich sklepach stacjonarnych oraz internetowych znajdziemy wiele interesujących kompletów mebli, wykonanych z trwałych materiałów. Co jednak najważniejsze – posiadają one wieloletnią gwarancję.

Wśród interesujących mebli znajdziemy przede wszystkim meble technorattanowe – są to ekskluzywne meble ogrodowe wykonane z tworzywa syntetycznego, doskonale imitującego naturalny rattan. Stworzenie tego tworzywa konieczne było dla zaspokojenia chęci na kupno oryginalnych mebli, ale również konieczności ochrony środowiska. Nadmierne pozyskiwanie pnączy rattanu sprawiło, że gatunek ten został praktycznie wytrzebiony.

Technorattan jest odporny na ścieranie, uszkodzenia, odkształcenia czy działanie promieni słonecznych – dzięki temu na długo zachowuje swój kolor. Dodatkowo zwarta struktura nie pozwala na wnikanie brudu do wnętrza tworzywa.