Publikacje

Urządzanie pokoju niemowlęcia

Pojawienie się nowego członka rodziny jest zawsze oczekiwane, a sami rodzice mają nieco czasu na przygotowanie mieszkania do przyjęcia dziecka. Osobny pokój będzie najlepszym rozwiązaniem, a wszystkie przybory dziecka znajdować się będą w jednym miejscu.

Umeblowanie pokoju nie powinno sprawić problemu – pamiętajmy jedynie o przestrzeni w szafkach i na półkach – przyda się!

Co powinno znaleźć się w pokoju niemowlaka?

Najistotniejsze jest łóżko – wśród wielu modeli warto rozważyć łóżko z drewna, z dodatkowo wyjmowanymi szczebelkami. Takie rozwiązanie sprawi, że łóżko przez dłuższy czas będzie służyło dziecku, również wtedy, kiedy będzie w stanie samodzielnie wstawać i się poruszać. Poza łóżeczkiem w pokoju musi znajdować się wystarczająca ilość szuflad i półek, aby rodzice mieli pod ręką najważniejsze kosmetyki dziecka, pieluchy i inne przybory do codziennej pielęgnacji. Najlepszym rozwiązaniem okaże się komoda na tyle szeroka, aby móc na niej postawić przewijak. W pokoju nie może zabraknąć wygodnego fotela z niewielką lampką stojącą, aby rodzice mogli na siedząco karmić dziecko również w nocy. Szczególnie komfort młodych mam jest tu niezwykle ważny. W oknach można zamontować rolety, aby poranne słońce nie przeszkadzało dziecku w odpoczynku.