Publikacje

Urządzamy sypialnię w stylu loft!

Surowe ściany, beton, meble przypominające wyposażenie starych fabryk i wyeksponowane kable wystające ze ścian – oto esencja stylu industrialnego! Mimo tego, że opis wnętrz inspirowanych pofabrycznymi przestrzeniami może nie brzmieć zachęcająco, to warto na własne oczy przekonać się, jak stylowo i oryginalnie prezentują się lofty. Urządzając sypialnię, warto czerpać ze stylistyki, która skradła serca miłośników designu na całym świecie.

Fabryczne inspiracje

Kiedyś mieszkania dla biednych, dzisiaj – apartamenty dla artystów. Mimo tego, że na Zachodzie i za oceanem styl industrialny święci tryumfy już od dawna, to w Polsce zadomowił się dopiero niedawno. Pomieszczenia zaaranżowane na wzór starych fabryk są przede wszystkim niezwykle przestrzenne, surowe i chłodne. Próżno szukać tu meblościanek i dekoracji. Im surowsza i prostsza jest kompozycja, tym lepiej! Ponadto, w loftach eksponuje się wszystko, co w normalnych warunkach staramy się ukryć – beton na ścianach, wystające kable czy elementy instalacji.

Dodatki, oświetlenie i szafki nocne do sypialni

Aby stworzyć sypialnię w industrialnym stylu, nie trzeba wiele. Jedną ze ścian warto pokryć cegłą klinkierową, betonem lub płytami betonowymi. Przy  tej samej ścianie ustaw proste łóżko z metalową lub drewnianą ramą. W tym przypadku idealnie sprawdzą się modele z ciemnego drewna oferowanego przez meble Wójcik. Łóżko nakryj pledem w szarym lub grafitowym odcieniu, a na nim ułóż poduszki w podobnej tonacji.  Aranżację dopełnią szafki nocne do sypialni z metalowymi akcentami, żarówki pełniące funkcję lampy oraz betonowe dekoracje. Rolę szafy mogą przejąć proste, metalowe relingi.

apartamenty w Szczawnicy ortodoncja katowice