Publikacje

Szaro, ale nie ponuro – moda na szarość we wnętrzach

Kolor szary niekiedy kojarzy się ze smutkiem czy z brzydką pogodą. Szaro, buro i ponuro. Czy taka barwa może nas inspirować? Projektanci odzieży, mebli, dodatków wnętrzarskich, architekci wnętrz – od wielu lat udowadniają, że kolor szary ma moc. Szarość jest od dłuższego czasu interpretowana na różne sposoby. Przecież istnieje tyle odmian szarości, które zarówno w postaci swetra jak i w postaci szafy sypialnianej wyglądać będzie fantastycznie!

Betonowo i przemysłowo, w kuchni i w salonie

Meble kuchenne szare, meblościanki do salonu, wyposażenie sypialni, mebelki do pokoju nastolatka – szarość w różnej tonacji wypełnia współczesne pomieszczenia. Na gama-sklep.com.pl znajdziemy konkretne propozycje mebli, m.in. w tym kolorze. Te szare przedmioty interesująco prezentują się zarówno na szarym jak i na kolorowym tle.

Jeśli chcemy zwielokrotnić szarość, to szare meble warto połączyć z elementami z betonu architektonicznego, który staje się coraz popularniejszym motywem dekoracyjnym. Pomagającym wykreować wnętrze w duchu postindustrialnym. Taka stylizacja, totalnie szara i jakby skromna, sprawdzi się w nowoczesnym salonie, a nawet w kuchni. Takiej, w której stawia się na prostotę środków wyrazu.

Szaro i kolorowo, w każdym zakamarku

Kolor szary doskonale skomponuje się z każdym intensywnym kolorem. Dlatego szare ściany i meblościanki efektownie zaprezentują się w zestawieniu z meblami tapicerowanymi w mocnym kolorze. Soczyście zielona sofa, żółte fotele czy amarantowy narożnik – te meble warto ustawić na szarym tle. Wszystko będzie ze sobą tu współgrało i niczego nie okaże się za dużo.

Jeśli zależy nam na tym, żeby nasze aranżacje wnętrzarskie były nowoczesne, ale nie przeładowane od strony kolorystycznej czy formalnej, postawmy na szarość uzupełnioną mocnym kolorem. Podobnie zresztą możemy postępować w odniesieniu do stylizacji modowych.