Publikacje

Pomiędzy wnętrzami a ogrodami

Otwartość to jedno z haseł czy też idei współczesności. To otwarcie na nowe doznania, doświadczenia, kultury i sposoby bycia. Otwarcie się na to, co nowe, ale też na to, co tradycyjne i historyczne. To szukanie atrakcyjnych form egzystencji pośród codziennych możliwości. Także w przestrzeni domu, którą szeroko otwieramy na ogród. Wykorzystujemy w tym celu wszelkie nowinki i udogodnienia nowoczesności. Powracając jednocześnie do dawnego stylu bycia. Takiego bliższego naturze. Gdy od wiosny do jesieni życie toczyło się bardziej wokół domu niż w pomieszczeniach.

Najlepsze meble na taras łączący dom z ogrodem

Miejscem, które nabiera coraz większego znaczenia, jest taras. W urządzaniu tego miejsca najistotniejszą rolę odgrywają meble na taras. Jakie wybrać? Rattanowe, technorattanowe, aluminiowe, drewniane albo zrobione z przezroczystego plastiku. Wiele zależy od tego, jaka stylizacja tarasowa nam się marzy.

Uniwersalne zestawy ogrodowe

Jeśli nie wiemy, jakie meble postawić na tarasie, to zwróćmy uwagę na zestawy ogrodowe. W ten sposób umeblujmy strefę domowo-ogrodową jednym posunięciem. Dlaczego warto zdecydować się na cały zestaw wypoczynkowy czy jadalniany na taras? Między innymi dlatego, że zestawy tego typu (na przykład aluminiowe) wyglądają zupełnie jak te umieszczane w pomieszczeniach. W ten sposób tworzymy naturalną strefę przejścia pomiędzy wnętrzami a ogrodową zewnętrznością.

Taras całoroczny

Miejscem, które nabiera szczególnego znaczenia, jest właśnie taras. Zwracamy coraz większą uwagę na to, jak go urządzić, bo tam właśnie w dużej mierze spędzamy czas przez większą część roku. Zresztą tarasowe życie przedłużamy na wszelkie możliwe sposoby. Decydując się na przykład na nowoczesną zabudowę szklaną czy ustawiając na tarasie wygodne w obsłudze paleniska gazowe.