Publikacje

Łóżka – na co zwracać uwagę podczas zakupów?

Kupno nowego łóżka w większości z nas wyzwala negatywne emocje – niechęć do chodzenia po sklepach i dużych wydatków wydaje się być większa od konieczności wymiany łóżka na model korzystny dla naszego zdrowia.
Kupowanie łóżka może okazać się znacznie prostsze, jeśli zwrócimy uwagę na detale!

Materiały!

Najważniejsza nie jest cena łózka, a materiały z którego zostało ono wykonane. Najbardziej pożądanym materiałem w naszym kraju jest oczywiście drewno. Jest ono odporne na uszkodzenia, zarysowania, działanie wilgoci. Odpowiednio przygotowany kawałek drewna jest w stanie cieszyć nasze oczy przez długie lata! Łóżka drewniane są również modne – co niebagatelnie wpływa na zainteresowanie tego typu meblami. Producenci prześcigają się w pomysłach jak uatrakcyjnić swoją ofertę. Tworzą pięknie zdobione zagłówki, wykorzystują tapicerkę.
W przypadku drewna klienci mogą liczyć na szeroki wybór kolorystyczny: poza naturalnymi kolorami często stosowane są również bejce i farby, które zmieniają odcień powierzchni drewna.
Łóżka możemy dostać w różnych wymiarach i opcjach, najpopularniejszym podziałem są łóżka pojedyncze i małżeńskie. Możliwe jest również kupienie łóżka nieco krótszego, odpowiedniego dla nastolatka.