Publikacje

Lampy stojące – dlaczego warto je wybierać?

Świetnym rozwiązaniem na uzupełnienie oświetlenia w pokoju dziennym, sypialni czy gabinecie są lampy podłogowe. Zapewnią one wnętrzu przytulność, dodadzą stylu i przydadzą się np. do czytania.

Modne lampy stojące do każdego wnętrza

W ostatnich latach we wnętrzach królują aranżacje proste, wręcz minimalistyczne, z prostymi formami i dużą ilością światła. Popularny stał się np. styl skandynawski. Opiera się on na jasnych kolorach i prostocie, ale jednocześnie nie stroni od wyrazistych dodatków. Dlatego też w takich domach doskonale sprawdzą się designerskie lampy stojące, szczególnie te na drewnianych podstawach (zarówno naturalnych, jak i pomalowanych w białe lub pastelowe barwy). Wśród ostatnich trendów znajdują się bardzo ciekawe lampy, stojące na trzech nogach czyli tzw. tripody. Mają one prostą formę, ponadczasowy design i są niezwykle eleganckie, dlatego wpasują się nie tylko w styl skandynawski, ale także klasyczny i nowoczesny. Lampy podłogowe mogą być wykonane z drewna, ale też z tworzyw sztucznych lub metalu. Wykonywane są w różnych kolorach i wzorach, szczególnie jeśli chodzi o klosze i abażury. Wybierać można spośród modeli prostych i klasycznych lub odważnych, na przykład asymetrycznych.

Czemu lampy podłogowe są tak przydatne?

Po pierwsze, można je kupować oddzielnie albo jako komplet z lampami wiszącymi i naściennymi. Dzięki temu mogą stworzyć piękny komplet aranżacyjny lub stać się wyjątkowym elementem wnętrza jako samodzielna dekoracja. Po drugie, można wykorzystywać w nich oświetlenie typu LED, co pozwala na duże oszczędności, ale też na dopasowanie barwy światła do konkretnego pomieszczenia. Do tego są wygodne do wymieniania żarówek – nie trzeba wchodzić na drabinę, czy wspinać się po meblach. Po trzecie, lampy stojące występują w naprawdę wielu rozmiarach, kształtach, kolorach i z różnymi kloszami. Dzięki temu wpasują się w styl każdego domu, niezależnie od rozmiaru wnętrz. Po czwarte, są to lampy wygodne i funkcjonalne, bo często można regulować ich wysokość, stopień wygięcia ramion oraz długość przewodu. Są one także mobilne, dlatego można je dowolnie przestawiać: zmieniając aranżację pokoju czy po prostu ustawiając tam, gdzie są w danym momencie najbardziej niezbędne. I wreszcie, po piąte, designerskie lampy stojące ustawione przy fotelach lub kanapach przydają się podczas czytania książek i oglądania telewizji. Ich delikatna poświata sprawia bowiem, że niwelowane są kontrasty jakie daje włączony telewizor, co nie pozwala na męczenie się oczu. Wyraźnie więc widać, że lampy te są naprawdę przydatne, a zarazem dodają wnętrzu smaku i elegancji.

apartamenty w Szczawnicy ortodoncja katowice