Publikacje

Jakie wanny warto wybrać?

Na naszym rynku oferta producentów wanien jest naprawdę bardzo duża, dlatego też mamy w czym wybierać. Na półkach sklepowych możemy zastać modele o różnym kształcie, czy stylistyce, które wykonane są z różnorodnych materiałów. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie wanny są w dzisiejszych czasach najmodniejsze i które warto wybrać do swojej łazienki.

Nowoczesne wanny asymetryczne

W dzisiejszych czasach zdecydowanie największe rekordy popularności biją eleganckie wanny asymetryczne, które mogą być wykonane z wielu różnych materiałów. W Polsce najczęściej wybierane są wanny żeliwne, które często zawierają specjalne ozdobniki, takie jak np. nóżki w formie antycznych rzeźb. Modne są przede wszystkim białe wanny, które są nie tylko solidne i trwałe, ale również mogą pochwalić się bardzo luksusowym wyglądem. W przypadku żeliwnych wanien asymetrycznych ich największą wadą jest waga, zwłaszcza jak trzeba wnieść nowo zakupiony sprzęt na wysokie piętro. Wanny żeliwne są również bardzo zimne w dotyku i oferują stosunkowo niewielki wybór kolorów.

Akrylowe wanny asymetryczne

W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się również akrylowe wanny asymetryczne, które charakteryzują się dużą różnorodnością, dzięki czemu łatwiej dopasować odpowiednie modele do swojej łazienki. W pierwszej kolejności należy rozglądać się za specjalnymi wannami akrylowymi, które dodatkowo pokryte są żywicą poliestrową, która znacząco zwiększa odporność. Największą zaletą akrylowych wanien jest to, że są lekkie, długo utrzymują ciepło wody i co najważniejsze są odporne na przebarwienia od rdzy lub kamienia. Największą wadą jest z kolei to, że niektóre modele są mało odporne na zarysowania.

Wanny ze sztucznego marmuru

Bardzo solidne i odporne na uszkodzenia są również wanny ze sztucznego marmuru, które jednak ze względu na wysoką cenę nie odniosły w naszym kraju tak dużego sukcesu, jak choćby akrylowe i żeliwne wanny. Ich wadą może okazać się również bardzo duża cena, ale pamiętać należy o tym, że marmur ma bardzo ciepłe ściany, nawet przed napełnieniem go wodą.

Pozostałe rodzaje wanien

Powyżej opisano wszystkie najważniejsze rodzaje wanien, które dostępne są na naszym rynku. Co prawda warto wspomnieć również i o tym, że mamy również możliwość zamówienia eleganckich wanien z drewna, które są bezpieczne, trwałe i co najważniejsze zachowują długo ciepło. Spotkać można się również z wannami wykonanymi z kamienia.

Zapraszam po więcej informacji na stronęwanny narożne asymetryczne.