Publikacje

Co warto wiedzieć o torebkach ekologicznych?

Wykorzystanie torebek ekologicznych w naszych domach jest coraz powszechniejsze. Przydają się one w kuchni, łazienkach, ale również w czasie pakowania drugiego śniadania do szkoły czy do pracy. Co warto wiedzieć o tym produkcie? Czy może on znacząco wpłynąć na poprawę naszego środowiska?

Dlaczego tak głośno jest o torebkach ekologicznych w ostatnim czasie?

Olbrzymia ilość plastiku wokół nas jest olbrzymim zagrożeniem – zarówno dla nas samych, jak i dla środowiska naturalnego. Porzucone plastikowe odpadki stanowią zagrożenie pożarowe w lasach czy na łąkach, szczególnie w okresie letnim czy jesiennym. Dodatkowo odpadki tego typu dostają się również do wód, przez co skutecznie je zanieczyszczają. Mimo tego każdego dnia przynosimy ze sklepów kolejne plastikowe torby i od razu je wyrzucamy lub upychamy wraz z innymi torbami.

Alternatywą dla klasycznego plastiku są torebki ekologiczne, wykonane z papieru. Takie rozwiązanie z pewnością przypadnie do gustu osobom pragnącym żyć bardziej ekologicznie i świadomie. W przypadku torebek ekologicznych ich żywotność jest prawie tak samo długa, jak tych plastikowych. Po rozdarciu czy zniszczeniu wystarczy je wrzucić do kontenera na makulaturę – i gotowe! Wysokiej jakości torebki z papieru znajdziemy wprost u producenta: induplo.pl.

Czy przy pomocy torebek ekologicznych wpłyniemy na środowisko?

Zdecydowanie tak – zastosowanie papieru sprawia, że możliwy jest recykling tworzywa. W przypadku plastiku odzyskiwanie tworzywa jest znacznie trudniejsze i bardziej kosztowne.