Publikacje

Chwile spędzone pod parasolem ogrodowym

 

Chwile spędzone pod parasolem ogrodowym należą do tych najprzyjemniejszych. Korzystamy ze wszystkich uroków słonecznego dnia. Odczuwamy przyjemne ciepło, ale nie jesteśmy skazani na negatywne skutki upału i słońca.

Przyjemne życie

Takie przyjemne bycie umożliwia parasol ogrodowy, który chroni głównie przed słońcem, ale przecież możemy skryć się pod nim także w czasie deszczu i cieszyć się takim chwilowym odseparowaniem od reszty świata.

Ten zwykły element ogrodu podaruje nam niezwykłe chwile samotności lub wręcz przeciwnie – sprawi, że wszyscy do nas przyjdą pod przyjazny parasol.

Parasol integruje

Parasol sprzyja temu, żeby po prostu pod nim zorganizować jakieś spotkanie, przyjęcie. Wyznacza niewielką przestrzeń, w obrębie której wszyscy muszą się zmieścić, dlatego starają się być blisko.

Parasol czaruje

Sprawia, że ten kawałek świata pod nim nabiera nowego sensu. Staje się nagle przyjemniejszy i na szybko zamieniony w naszą prywatną przestrzeń, w której możemy na chwilę odpocząć i oderwać się od rzeczywistości. Dzięki niemu powstaje taki magiczny krąg (czasem inna figura), w którym z pewnością wydarzy się coś dobrego. Jesteśmy pewni, że trafiliśmy w odpowiednie miejsce.

Parasol chroni

Chroni nas przed faktycznymi niedogodnościami. Przed słońcem i wiatrem. Ale też chroni nas w jakiś nieokreślony sposób przed całym światem. Daje właśnie to wrażenie ochrony, którego potrzeba jest głęboko zapisana w ludzkiej psychice od zawsze. Stwarza wspaniałe wrażenie bezpieczeństwa, choć jest zaledwie skrawkiem materiału.